Dnia 07.11.2022r. obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. W tym dniu były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie .Były muzyczne zagadki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci otrzymały w bajkowych kubeczkach popcorn, a na zakończenie wylosowały słodki bajkowy lizaczek.

Dzień ten był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka.

Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.

« 1 z 2 »