środa, 19 grudnia 2012 09:07

Jasełka

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola  w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia odbywają się u nas Jasełka, na które zapraszani są rodzice i goście i tak też było 19 grudnia.

W role aktorów wcieliły się dzieci z najstarszej grupy sześcioletniej i na czas trwania przedstawienia, uwagę zebranych skupiali na sobie. A było na co popatrzeć. Jasełkowa żywa szopka miała tradycyjną obsadę. Była Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie, pastuszkowie i cała reszta świty. Wspaniale dobrane stroje, muzyka i treści, wiernie oddawały wydarzenia z Betlejem. Zawarte w programie treści religijne i śpiewane kolędy wytworzyły niepowtarzalną atmosferę zbliżających się świąt. Przedszkolaki odwiedził też św. Mikołaj. Dzieci przez cały rok były bardzo grzeczne otrzymały więc wspaniałe prezenty, a w podziękowaniu zaśpiewały mu wesołą piosenkę.

Czytany 2078 razy