poniedziałek, 12 listopada 2012 09:15

Święto Niepodległości

W dniu 12.11.2012r w związku z obchodzonym w przed dzień Świętem Niepodległości dzieci z grupy "Stokrotki i "Smerfy" odbyły wycieczkę do Grajewskiej Izby Historycznej. Z przedszkola wyszły z przypiętymi kotylionami i dumnie maszerowały.

Pracownik GIH przeprowadził z dziećmi rozmowę tematyczną na temat Święta Niepodległości, a także zapoznał dzieci z wystawą poświęconą 9 Pułkowi Strzelców Konnych. Dzieci zobaczyły też różnorodne eksponaty, na które składają się m.in. elementy oporządzenia, umundurowania i uzbrojenia polskiego kawalerzysty. Dzieciom najbardziej podobał się mundur szeregowca kawalerii z  IX 1939 r. oraz partyzanta 9 PSK AK. Szczególną atrakcją była ekspozycja umieszczona w tzw. „zbrojowni” - gdzie dzieci zobaczyły sprzęt wojskowy, broń, amunicję z okresu XX wieku, miały też możliwość przymierzenia hełmu i czapki żołnierskiej.

Na zakończenie dzieci serdecznie podziękowały za ciekawe spotkanie.