czwartek, 27 września 2012 19:21

I Olimpiada Przedszkolaków

Dnia 27 września 2012r w naszym przedszkolu zrobiło się słonecznie i kolorowo. Dzieci 5 i 6 letnie z balonami i żółtymi kokardami przygotowywały się do wyjścia na I Olimpiadę Przedszkolaków zorganizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie.

Przedszkolaki wraz z rodzicami już przed 16- tą licznie zgromadzili się wokół naszego hasła „Wesołe przedszkolaki z jedynaczki noszą żółte kokardeczki” na Stadionie Miejskim w Grajewie.

Celem olimpiady było propagowanie ruchu jako prawidłowego rozwoju dziecka, promowanie sportu jako formy aktywnego spędzenia czasu oraz wspólnego spędzonego czasu z rodzicami.

Wszyscy czuliśmy się bardzo dumni i radośni z tego, że uczestniczymy w tak ważnym wydarzeniu. Otwarcie ceremonii rozpoczął przemarsz i prezentacja wszystkich grup przedszkolnych z Grajewa, po czym wszyscy zaśpiewali „Hymn Olimpiady.”Po hymnie jak przystało na prawdziwe igrzyska sportowe zapalono znicz olimpijski. Po prezentacji dzieci wraz z rodzicami bardzo ochoczo przystąpiły do sportowych rozgrywek. W duchu świetnej zabawy dzieci pokonywały wszystkie konkurencje przygotowane przez organizatorów. Mali olimpijczycy bardzo szybko i sprawnie pokonywali wszystkie konkurencje i radośnie naklejały zdobyte naklejki. Tej fantastycznej imprezie towarzyszyła wspaniała atmosfera i super zabawa.

Po zdobyciu wszystkich naklejek każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal, dyplom i słodką niespodziankę.

Olimpiada oprócz propagowania zdrowego stylu życia , miała być wspaniałą, radosną zabawą dla dzieci i ich rodziców - i tak rzeczywiście było, co widać na załączonych zdjęciach.

Czytany 1910 razy