piątek, 21 marca 2014 18:43

„ Mały sport – wielka radość” - przedszkolaki poznają tajniki karate…

7 marca 2014 r. dzieci w przedszkolu powitały z radością niecodziennego  gościa. Odwiedziła nas  Pani Beata ( mama  naszego przedszkolaka - Angeliki ) – wychowanka Ełckiego Klubu Karate Kyokushin, zdobywczyni wielu pucharów i medali.

Pomocnikiem Pani Beaty była Anielka z grupy ,,Smerfów”.  Spotkanie z rodzicem uprawiającym sport karate to ciekawy sposób  rozwijania pasji u dzieci, promowania zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu. Zafascynowane „Żabki”, ,,Muchomorki”, ,,Stokrotki” i ,,Smerfy”  oglądały kimono przewiązane brązowym obi, bose nogi mistrzyni, medale, puchary. Z ciekawością słuchały opowieści wyjaśniającej, czym jest karate i skąd się wywodzi. Prawdziwą frajdą było uczestnictwo w krótkiej rozgrzewce poprowadzonej przez gościa. Każdy przedszkolak zadeklarował chęć zostania znanym karateką. Pełne wrażeń i  nowych doznań podziękowały miłemu gościowi.