sobota, 10 maja 2014 17:25

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

NIEPEŁNOSPRAWNI:
My także chcemy wznosić latawce
i tak jak zdrowi biegać pod wiatr.
Niesprawną ręką zrywać dmuchawce
i z krótszą nogą poznawać świat.
Zróbcie nam miejsce, nie patrzcie wrogo.
Niepełnosprawni i chcą i MOGĄ
odkrywać góry, zawieszać słońce,
darować serca – czujesz? – gorące!
Otwórzcie okna po nocy dzwonku,
nie chcemy ciągle sterczeć w PRZEDSIONKU

5 maja ustanowiono "Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych". W Polsce obchodzimy go jako "Dzień godności osób niepełnosprawnych intelektualnie”.W tym dniu dzieci z najstarszej grupy w przedszkolu brały udział w I  Konkursie  Piosenki Disco Polo WSZYSTKO MI DISCO zorganizowanym z okazji V Powiatowego Dnia Godności Osoby z  Niepełnosprawnością Intelektualną w Grajewie.Dzieci z grupy „Smerfy” zaśpiewały i przedstawiły układ taneczny do piosenki  „Ona tańczy dla mnie”. Zostały nagrodzone licznymi brawami i wspólnym śpiewem.

Podczas występów dzieci skorzystały z licznych atrakcji m.in. spróbowały  pysznej grochówki   oraz  zajadały watę cukrową.Przedszkolaki otrzymały dyplom z wyróżnieniem i medal

Wszystkim gratulujemy   i życzymy dalszych rozśpiewanych sukcesów!