sobota, 10 maja 2014 19:01

Stokrotki i Smerfy z wizytą u Pani Stomatolog.

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda,
Tak się zaczyna wielka przygoda.
Myję zęby bo wiem dobrze o tym,
Ten kto nie myje ten ma kłopoty.
Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!

7 maja  dzieci z najstarszych grup przedszkolnych  odwiedziły gabinet dentystyczny Renident . Celem spotkania było uświadomienie znaczenia i potrzeby dbania o zęby, oraz regularnego odwiedzania stomatologa. Dzieci miały okazje zobaczyć jak jest wyposażony gabinet,  zobaczyć fotel i wiertła dentystyczne, które jak sie okazało wcale nie są takie straszne - dmuchają powietrzem a nawet psikają wodą.  Dzieci poznały prawidłowy sposób mycia zębów, oraz przekonały się, że dla zdrowych zębów potrzebna jest właściwa dieta. Pani dentystka pokazała szczękę ludzką dorosłego człowieka, w której dzieci policzyły ząbki, następnie  policzyły ile ząbków mają dzieci. Wszystkim odważnym przedszkolakom  Pani stomatolog skontrolowała nawet zęby. Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowanki  i zaproszenie na wizytę kontrolną za 3 miesiące.

Dziękujemy Pani Renacie za wspaniałe spotkanie!