niedziela, 18 maja 2014 18:11

Wycieczka do pracowni komputerowej.

Dnia 14.05.2014r. dzieci z grupy „Smerfy” i „Stokrotki” wybrały się na wycieczkę do pracowni komputerowej w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie. Poznały wygląd pracowni oraz zasady obsługi komputera. W pracowni dzieci zajęły miejsca przy stanowiskach komputerowych, samodzielnie posługiwały się myszką.

Dla dzieci przygotowano szereg ciekawych zadań, między innymi zapoznały się z programem komputerowym pozwalającym wykonywać zdjęcia. Dzieci dowiedziały się o zasadach bezpiecznego korzystania z komputera oraz niebezpieczeństwach wynikających z ich nieprzestrzegania, utrwaliły pojęcia: „monitor”, „klawiatura”, „myszka”, „stacja dysków”, „ikona”. Ćwiczenia praktyczne przy komputerach dostarczyły dzieciom wiele radości. Spotkanie zapewniło przedszkolakom wspaniałą, bezpieczną rozrywkę z wykorzystaniem  programów komputerowych. Dla całej grupy było to cenne i przydatne doświadczenie.