poniedziałek, 04 maja 2015 13:35

PROJEKT ” DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY”

Nasze przedszkole zakwalifikowało się do udziału w projekcie „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”, współfinansowanym  przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko –  Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministerstwo Zdrowia, którego liderem jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu”.

Program będzie promował zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci. W ramach edukacji bezpośredniej nasze przedszkole odwiedziła Edukator z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - p. stomatolog, poprowadziła  zajęcia edukacyjne dla dzieci z udziałem nauczycieli i rodziców, demonstrując, w jaki sposób prawidłowo szczotkować i dbać o zęby. Przedszkole otrzymało atrakcyjne pakiety edukacyjne niezbędne do prowadzenia zajęć z najmłodszymi oraz Certyfikat potwierdzający udział przedszkola w projekcie. Nauczyciele zdobyli wiedzę i praktyczne umiejętności, które pomogą im urozmaicić prowadzone przez siebie zajęcia. Rodzice i dzieci dowiedzieli się w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby, otrzymali także szereg materiałów edukacyjnych oraz zestawy szczoteczek i past do zębów. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej http://www.zebymalegodziecka.pl.

Czytany 2002 razy

Grupy Przedszkolne

Mamo, Tato przeczytaj!

Reklama