wtorek, 16 maja 2017 12:24

WIZYTA STRAŻAKÓW

Dnia 16.05.2017r. dzieci z niecierpliwością oczekiwały przyjazdu przedstawicieli Państwowej Staży Pożarnej z Grajewa. Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci.  W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennej pracy.