niedziela, 28 maja 2017 06:38

„Calineczka”

25 maja 2017r. dzieci z grupy „Smerfy” i „Stokrotki” wybrały się do GCK w Grajewie na przedstawienie pt. „Calineczka”. Przepiękna bajka Hansa Christiana Andersena została dzieciom zaprezentowana przez zespół aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Dzieci z wypiekami na policzkach i zapartym tchem oglądały przygody małej Calineczki. Piękna muzyka, scenografia oraz gra aktorów pozwoliły na pokazanie całego piękna tej bajki. Aktorzy przenieśli dzieci w bardzo zabawny sposób do świata marzeń i przygód małej dziewczynki. Były chwile westchnień i śmiechu, ciszy i głośnych oklasków. Calineczkę spotykały różne przygody, jednak cała historia, jak na baśń przystało zakończyła się szczęśliwie.

Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i zaciekawienie, a brawa, którymi mali widzowie nagrodzili aktorów, były najlepszym dowodem na to, że spektakl wywołał wiele emocji i bardzo im się podobał. Po powrocie do przedszkola dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami.