„Nie taki wilk straszny jak go malują” – przekonały się o tym w czwartek 30 września 2021r. dzieci z grup „Stokrotki” i „Smerfy” podczas warsztatów w Muzeum Wilka w Kapicach. To wyjątkowe ekomuzeum prowadzą Państwo Anna i Andrzej Mydlińscy, licencjonowani przewodnicy Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Zapoznanie się z ciekawymi eksponatami oraz opowieściami z życia wilków pozwoliło lepiej zrozumieć przyrodę i przełamać wiele niesprawiedliwych dla tych zwierząt stereotypów. Szczególne zainteresowanie przedszkolaków wzbudziło samodzielne wykonanie odlewu wilczego tropu, który młodzi przyrodnicy otrzymali na pamiątkę.

Wyjazd był bardzo udany, a dzieci wróciły z niezapomnianymi wrażeniami i z przekonaniem, że wilk to fascynujące zwierzę i że nie bez powodu Grajewo ma go w swoim herbie.