Dnia 23.10.2019 r. przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych z wielką radością powitały w przedszkolu wyjątkowych gości – strażaków.

Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich dzieci. Jednak największym powodzeniem cieszył się wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość poznać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.  Z wielkim zainteresowaniem  obejrzały cały wóz. Uważnie słuchały o pracy strażaka  i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł poczuć się  strażakiem, kiedy zasiadł za kierownicą wozu lub założył strażacki hełm.

Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakami.