“Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel – serca czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste – 29 kwietnia zorganizowaliśmy obchody tego święta w naszym przedszkolu ph. „Przedszkolaki z biało- czerwoną” .
Celem świętowania było kształtowanie więzi emocjonalnej dziecka ze społecznością przedszkolną, kształtowanie właściwego stosunku do otaczającego świata, kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury, tradycji, jak również rozbudzanie u dzieci potrzeby poznawania historii o własnym narodzie. Przedszkolaki z biało – czerwonymi chorągiewkami i serduszkami, w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować.

Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

« 1 z 2 »

Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to verify temporary file contents for atomic writing.' in /pm1.grajewo.pl-wp/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /pm1.grajewo.pl-wp/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/pm1.grajewo.pl...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /pm1.grajewo.pl-wp/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0