Europejski Tydzień Sportu w Przedszkolu miejskim nr 1 w Grajewie ph. „Gimnastyka to zabawa i dla zdrowia ważna sprawa.”

„ Mały sport – wielka radość” – przedszkolaki poznają tajniki karate…

W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Sportu odwiedzi nas Pani Beata ( mama naszego przedszkolaka – Natalki) – wychowanka Ełckiego Klubu Karate Kyokushin, zdobywczyni wielu pucharów i medali.

Spotkanie z rodzicem uprawiającym sport karate to ciekawy sposób rozwijania pasji u dzieci, promowania zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu. „Żabki”, ,,Muchomorki”, ,,Stokrotki” i ,,Smerfy” będą oglądały kimono przewiązane brązowym obi, bose nogi mistrzyni, medale, puchary. Posłuchają też opowieści wyjaśniającej, czym jest karate i skąd się wywodzi.

„Nasze przedszkole strzela gole”

Który z chłopców nie marzy, żeby zostać piłkarzem, albo przynajmniej pograć na prawdziwej murawie? O możliwości spełnienia tych marzeń nasze przedszkolaki dowiedzą się podczas zabaw z piłką. Podczas krótkiej pogadanki dzieci dowiedzą się jak zrobić karierę sportową oraz zostaną zachęcone do zdrowego odżywiania i aktywności ruchowej. Zorganizowane zajęcia będą miały charakter gier i zabaw z piłką. Dzieci będą miały okazję obejrzenia meczowych strojów piłkarskich oraz poznania podstawowych zasad gry w piłkę nożną.

„Na sportowo i wesoło”

Nasze przedszkolaki będą uczestniczyć w zajęciach zabawowo-sprawnościowe w salach przedszkolnych i na placu przedszkolnym. Dzieci będą mogły wyczerpać swoje baterie. Biorąc udział w zajęciach dzieci będą uczyły się między innymi : wytrwałości , walki ze swoimi słabościami, rywalizacji w ramach zasady fair – play, współpracy i zabawy w zespole, godzenia się z porażką, kształcenia pozytywnych cech charakteru.

„Ścieżka zdrowia”

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Grajewie uwielbiają sport i ruch. Bardzo chętnie biorą udział w z zajęciach sportowych zarówno w sali przedszkolnej jak również w hali MOSiR. Jednak tym razem wybiorą się na boisko sportowe ORLIK. Przedszkolaki dowiedzą się jakie mecze można rozgrywać na boisku. Przedszkolaki dowiedzą się, jak ważny dla zachowania dobrej kondycji jest regularny ruch na świeżym powietrzu.