Witamy w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Grajewie

„Chciałbym bardzo, aby nawet na chwilę, nie zgasła radość na twarzach dzieci całego świata” – Św. Jan Paweł II

Przedszkole mieści się w pięknym pod względem architektonicznym dworku otoczonym dużym ogrodem.

Miejsce jest urzekające, z dala od gwaru i zgiełku ulic, a teren wyjątkowo spokojny i bezpieczny.

IMG_4371

Atuty przedszkola

Wszelkie działania skierowane na indywidualne podejście do wychowanka umożliwienie mu rozwijania zdolności i predyspozycji
Współpraca rodziców zostaje zapoczątkowana w chwili, gdy dziecko rozpoczyna edukację przedszkolną. Jest to moment przełomowy zarówno dla dziecka jak i dla całej jego rodziny. Nasze przedszkole systematycznie realizuje zadania w ścisłej współpracy z rodzicami, gdyż uważamy, że ułatwia nam to poznanie dzieci pozwala na ujednolicenie wpływów wychowawczych. Poprzez częste i otwarte kontakty z rodzicami poznajemy ich oczekiwania i sugestie, co ułatwia nam planowanie naszej pracy. Różnorodne formy współpracy z rodzicami sprawiają , że czują się współgospodarzami placówki. Chcemy, aby mieli bliższe wyobrażenie o naszej pracy, w jakich warunkach i z kim przebywa dziecko. Rodzice mogą w każdym momencie przyjść do przedszkola.
Wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna, która zapewni każdemu dziecku troskliwą opiekę. Nauczycielki posiadają bardzo dobry kontakt z dziećmi, dostrzegają i rozumieją ich potrzeby. Mają dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie edukacji przedszkolnej. W swojej pracy, wykorzystują najnowsze koncepcje, metody i formy pracy, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie. Uwzględniają indywidualne podejście, zapewniając czas i uwagę każdemu dziecku. Posiadają uzdolnienia plastyczne, muzyczne i teatralne umożliwiające rozwijanie i kreowanie indywidualnych zainteresowań i talentów każdego dziecka.
Zdrowe, smaczne posiłki, urozmaicone i dostosowane do potrzeb dzieci, uwzględniające dietę dla dzieci alergicznych. Realizacja wymogów dietetycznych możliwa jest dzięki funkcjonowaniu własnej kuchni i kucharzy, którzy przyrządzają naszym milusińskim posiłki. Nad urozmaiceniem przedszkolnego menu i zakupem świeżych produktów czuwa pani intendentka.
Piękny, duży, bezpieczny, ogrodzony plac przedszkolny. Doskonałe miejsce na rekreację, swobodną zabawę, zajęcia przyrodniczo – badawcze oraz zabawy sportowe. Wiosną ogród przedszkolny doposażony zostanie w nowy sprzęt terenowy. Przedszkole posiada 4 sale dydaktyczne, w których przeprowadzono remonty i wyposażono sale w nowe meble dostosowane do wieku dziecka. Dzieci mają do dyspozycji nowoczesne pomoce dydaktyczne. W celu uatrakcyjniania zajęć wykorzystujemy min. tablicę multimedialną, laptop. Różnorodne kąciki zainteresowań z bogatym wyposażeniem umożliwiają rozwijanie dziecięcych uzdolnień i zainteresowań. Zabawki w naszym przedszkolu są bezpieczne, posiadają odpowiednie certyfikaty, są dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci z danej grupy wiekowej i w maksymalnym stopniu aktywizują przedszkolaki do działania, wzbudzając ich zaciekawienie i wszechstronny rozwój.

Wśród wychowanków są dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 6 00 – 16 00

Ostatnie Aktualności

Galeria

« 2 z 938 »

 

Osiągnięcia