Bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Dzięki bajkom, dziecko może wczuć się  w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami, przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Temu też służyły całotygodniowe zajęcia w przedszkolu.
            Podczas tego tygodnia dzieci z grupy „Żabki” miały możliwość przypomnienia znanych  i poznania  nowych , najpiękniejszych bajek i baśni, m.in.: Trzy świnki, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, Pinokio. Każda z nich, była wyjściem do poruszenia ważnych tematów, związanych m. in. z wartościami, bezpieczeństwem czy uczuciami. Ponadto dzieci przynosiły swoje ulubione książki, które również były czytane. W trakcie tego niezwykłego tygodnia dzieci mogły wcielić się w rolę bajkowych bohaterów. Rozpoznawały również znane piosenki z bajek. Przedszkolaki chętnie bawiły się w zabawy tematyczne inspirowane bajkami.  Na zakończenie tygodnia dzieci przebrały się w postaci i odbył się „Bajkowy bal”.

Udział w bajkowym tygodniu miał na celu wdrażanie dzieci do uważnego słuchania tekstów literackich oraz rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą.

Bajkowy Tydzień był fajną przygodą, która wzbogaciła wiadomości dzieci dotyczące bajek, jak również był świetną zabawą.

« 2 z 2 »