20.05.24 r. w grupie „Stokrotki” obchodziliśmy Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna „Arka”, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest dobry uczynek; proponowały dobre uczynki, które są w stanie wykonać dla swoich najbliższych. Podawały przykłady dobrych uczynków. Dzieci sześcioletnie obdarowały serduszkami wszystkich pracowników przedszkola oraz koleżanki i kolegów z młodszych grup. Kolorowały ilustracje z dobrymi uczynkami. Wykonywały własne projekty rysunków, na których umieszczały własne dobre uczynki. Tego dnia starały się być jeszcze bardziej uczynne dla swoich kolegów i koleżanek niż na co dzień. Służyły sobie nawzajem pomocą i wspierały się w trudniejszych momentach. Każdy z nas może codziennie zrobić dobry uczynek, który sprawi radość drugiej osobie.