“Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel – serca czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste – 29 kwietnia zorganizowaliśmy obchody tego święta w naszym przedszkolu ph. „Przedszkolaki z biało- czerwoną” .
Celem świętowania było kształtowanie więzi emocjonalnej dziecka ze społecznością przedszkolną, kształtowanie właściwego stosunku do otaczającego świata, kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury, tradycji, jak również rozbudzanie u dzieci potrzeby poznawania historii o własnym narodzie. Przedszkolaki z biało – czerwonymi chorągiewkami i serduszkami, w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować.

Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

« 2 z 2 »