W dniu 19 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy ” Dzień Kota”. Z tej okazji przedszkolaki ze wszystkich grup zamieniły się tego dnia w kotki , tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, szukając myszek, wdrapując się na drabinkę i chlipiąc mleczko. Uczestnicy    ” kocich zabaw” zostali również zaproszeni do grupowego układania kotków i tak poznaliśmy kotka -Smerfika, kotka -Stokrotka, kotka -Muchomorka i kotka -Żabkę. Dzieci śpiewając piosenkę „Wlazł kotek na płotek” kolorowały kotka, którego  mogły na pamiątkę zanieść  do swojego domu.

Koci dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą go wspominać.

« 2 z 3 »