Owady pożyteczne przyczyniają się do zapylania kwiatów oraz pomagają zwalczać szkodniki roślin w ogrodzie. Aby jednak korzystać z ich pomocy, musimy owadom  zapewnić odpowiednie warunki. W naszym ogrodzie przedszkolaki stworzyły  hotel dla owadów pożytecznych. Pomalowały domki, które wykonał Pan Robert. Domki  mają pomóc przetrwać owadom w trudnych warunkach atmosferycznych. Dzieci umieściły owadzie domki w zacisznym   i słonecznym miejscu naszego przedszkolnego ogrodu. Obserwacja owadów sprawi, że dzieci będą w stanie zrozumieć wiele szczegółów z ich życia i przede wszystkim pozbyć się do nich uprzedzeń.

Wszystkim przybywającym owadom w hotelu życzymy miłego, spokojnego pobytu   i pozostania na dłużej.