poniedziałek, 16 października 2017 20:10

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to nie tylko Dzień Nauczyciela, ale to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było dobrze             i bezpiecznie. W tym dniu oglądaliśmy wspaniałą akademię, którą przygotowały dzieci z grupy "Smerfy" wraz z wychowawczyniami.

poniedziałek, 16 października 2017 20:01

„JESIENNE ZABAWY”

12 X 2017r. dzieci z naszego przedszkola aktywnie uczestniczyły  w jesiennych zabawach. Spotkanie rozpoczęły wspólnym tańcem w rytm jesiennej melodii. W rolę Jesieni wcieliła się dziewczynka z najstarszej grupy (Julia), pięknie przystrojona w liście, duży kapelusz oraz kosz pełen jesiennych darów.

Dnia 5 pażdziernika dzieci z  grup "Stokrotki " i "Smerfy" wybrały się  na spektakl przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji w Krakowie    pt. „ Alicja w zaczarowanej krainie” do   kina . Była to bajka adresowana przede wszystkim do najmłodszych widzów.Patrzyliśmy, słuchaliśmy    i świetnie się bawiliśmy podczas tego niezwykłego widowiska teatralnego. Z zapartym tchem śledziliśmy perypetie głównej bohaterki.

Spektakl wzbudził u dzieci wiele pozytywnych emocji.

niedziela, 01 października 2017 18:47

Urodziny w przedszkolu.

We wrześniu  świętowaliśmy  urodziny:

Lilianki z grupy "Muchomorki"

Kacperka z grupy "Muchomorki"

Maciusia z grupy "Muchomorki"

Wojtusia z grupy „Stokrotki”

Natalki z grupy ”Smerfy”

Dziś są Twoje urodziny,
zatem zawsze dziarskiej miny.
Do zabawy mnóstwo siły, żeby każdy
dzień był miły - pełen śmiechu i radości.
Stu urodzinowych gości,
aut, lal, klocków i pluszaków.
Stu prezentów, stu buziaków.

niedziela, 01 października 2017 18:45

"Ścieżka zdrowia"

niedziela, 01 października 2017 18:41

"Na sportowo i wesoło"

wtorek, 26 września 2017 09:07

Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu w Przedszkolu miejskim nr 1 w Grajewie ph. „Gimnastyka to zabawa i dla zdrowia ważna sprawa.”

„ Mały sport – wielka radość” - przedszkolaki poznają tajniki karate…

W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Sportu odwiedzi nas  Pani Beata    ( mama  naszego przedszkolaka - Natalki) – wychowanka Ełckiego Klubu Karate Kyokushin, zdobywczyni wielu pucharów    i medali.

Spotkanie z rodzicem uprawiającym sport karate to ciekawy sposób  rozwijania pasji         u dzieci, promowania zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu. „Żabki”, ,,Muchomorki”, ,,Stokrotki”                     i ,,Smerfy”  będą oglądały kimono przewiązane brązowym obi, bose nogi mistrzyni, medale, puchary. Posłuchają też opowieści wyjaśniającej, czym jest karate i skąd się wywodzi.

"Nasze przedszkole strzela gole"

Który z chłopców nie marzy, żeby zostać piłkarzem, albo przynajmniej pograć na prawdziwej murawie? O możliwości spełnienia tych marzeń nasze przedszkolaki dowiedzą się podczas zabaw z piłką. Podczas krótkiej pogadanki dzieci dowiedzą się jak zrobić karierę sportową oraz zostaną zachęcone do zdrowego odżywiania i aktywności ruchowej. Zorganizowane zajęcia będą miały charakter gier i zabaw     z piłką. Dzieci będą miały okazję obejrzenia meczowych strojów piłkarskich oraz poznania podstawowych zasad gry w piłkę nożną.

"Na sportowo i wesoło"

Nasze przedszkolaki będą uczestniczyć w  zajęciach zabawowo-sprawnościowe w salach przedszkolnych i na placu przedszkolnym. Dzieci będą mogły wyczerpać swoje baterie. Biorąc udział w zajęciach dzieci będą uczyły się między innymi : wytrwałości , walki ze swoimi słabościami, rywalizacji w ramach zasady fair - play, współpracy i zabawy w zespole, godzenia się z porażką, kształcenia pozytywnych cech charakteru.

"Ścieżka zdrowia"

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Grajewie uwielbiają sport i ruch. Bardzo chętnie biorą udział w z zajęciach sportowych zarówno w sali przedszkolnej jak również       w hali MOSiR. Jednak tym razem wybiorą się na boisko sportowe ORLIK. Przedszkolaki dowiedzą się jakie mecze można rozgrywać na boisku. Przedszkolaki dowiedzą się, jak ważny dla zachowania dobrej kondycji jest regularny ruch na świeżym powietrzu.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>