12 X 2017r. dzieci z naszego przedszkola aktywnie uczestniczyły w jesiennych zabawach. Spotkanie rozpoczęły wspólnym tańcem w rytm jesiennej melodii. W rolę Jesieni wcieliła się dziewczynka z najstarszej grupy (Julia), pięknie przystrojona w liście, duży kapelusz oraz kosz pełen jesiennych darów.

Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, ilustrowały ruchem treść wierszy związanych z aktualną porą roku, chętnie uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych i konkurencjach sportowych: „Nie zbudź jeżyka”, „Kolorowy tunel”, „Szukamy grzybów”, rzut kasztanem do celu, slalom, ozdabianie kolorowymi liśćmi sylwety Jesieni, „Co dynia ma w środku?”- zabawy badawcze.

Wspólna zabawa wzbogaciła doświadczenia dzieci w kontaktach z koleżankami i kolegami z różnych grup oraz dała wiele radości i uśmiechu. Imprezę dzieci zakończyły słodkim poczęstunkiem.

« 2 z 2 »