9 listopada roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości pod hasłem „NIEPODLEGŁA OD 100 LAT” . Dzień ten poprzedził okres przygotowań: nauka wierszy, piosenek i tańców. Dzieci zaprosiły rodziców, przedstawicieli Urzędu Miasta Grajewo, a także mieszkańców ulicy 11 Listopada, by wspólnie uczcić to Narodowe Święto. Już od rana z niecierpliwością oczekiwaliśmy na naszych gości, by wspólnie świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień . Piękny nastrój, biało-czerwone kotyliony na odświętnych strojach przedszkolaków dodawały powagi i uroczystości. Pani Dyrektor przywitała zebranych gości i zaprosiła do obejrzenia Akademii Patriotycznej w wykonaniu dzieci 5-6-letnich z grupy Smerfy. Przedstawienie rozpoczął polonez, a w atmosferę powagi wprowadził wszystkich odśpiewany  Hymn Narodowy.  Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny o treściach patriotycznych. Nie zabrakło wiersza pt.  „Katechizm polskiego dziecka” J. Bełzy,  czy też  „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego. Podczas występu przedszkolaki recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, śpiewały piosenki żołnierskie. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Dzieci otrzymały książeczki kolorowanki „ Moja Ojczyzna”, a także miłą niespodzianką okazały się słodkie podarunki od naszych kochanych sąsiadów z ulicy. Po uroczystości dzieci i goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.  Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

« 2 z 3 »