16  maja dzieci z grup „Stokrotki” i „Smerfy”  wybrały się na wycieczkę do  Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, gdzie uczestniczyły w zajęciach w sali edukacyjnej OGNIK.

Podczas zajęć dzieci poszerzyły swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego, zapoznały się z zagrożeniami oraz zasadami postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Poznały również specyfikę pracy strażaka oraz czym zajmuje się i w jaki sposób funkcjonuje Straż. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy: przymierzały kaski, sprawdzały, oglądały strażacki sprzęt. W sali edukacyjnej Ognik uczestniczyły  w zajęciach na temat zagrożeń pożarowych oraz  odpowiedniego zachowania się w sytuacji ewentualnego pożaru. Zapoznały się również ze sposobem udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia były wspaniałą metodą, która miała na celu wykształcenie wśród najmłodszych właściwych postaw wobec różnego rodzaju zagrożeń.