W Przedszkolu Miejskim nr 1 w Grajewie rozpoczęły się prace związane z montażem bezpiecznego i wyjątkowego placu zabaw dla przedszkolaków. Jego realizacja stała się możliwa dzięki wsparciu firmy De Heus oraz Burmistrza Miasta Grajewo Dariusza Latarowskiego. Powstający plac zabaw to efekt prowadzonego przez firmę programu prospołecznego „Działamy i wspieramy”. W ramach programu pracownicy De Heus tworzą i realizują projekty, mające na celu wsparcie dzieci oraz integrację społeczności lokalnej i pracowników De Heus.

W rozbudowę i aranżację placu przy Przedszkolu Miejskim Nr 1 oprócz wolontariuszy programu „Działamy i wspieramy” zaangażowali się również rodzice i  pracownicy przedszkola. Na powstającym placu zabaw wydzielona została  strefa dla najmłodszych grup, czyli 2,5 – 4-latka. Dzięki temu maluchy będą miło spędzać czas na świeżym powietrzu, doskonaląc swój rozwój motoryczny.

Drodzy  Rodzice! Jeśli marzycie o tym, by wasze dziecko bezpiecznie i atrakcyjnie spędzało czas na placu zabaw, zapraszamy do naszego przedszkola.

Przy wspólnym wysiłku wolontariuszy, pod kierownictwem Piotra Bukowskiego z De Heus – pomysłodawcy projektu, ogród przedszkolny przeistacza się  w przyjazną, bezpieczną strefę zabaw i odpoczynku dla dzieci. W ramach projektu  wolontariusze posadzili ponad 100 różnorodnych roślin. Powstała  ścieżka sensoryczna składająca się  z sześcianów wypełnionych różnymi materiałami. Zamontowano dwa panele muzyczne pobudzające ciekawość i rozwijające zdolności muzyczne. Zaaranżowano  wierzbowy kącik wypoczynkowy z ławeczkami i stolikami. Stworzono  oazę   dzikich ptaków. Oficjalne otwarcie placu zabaw dla dzieci przedszkolnych odbędzie się 14 czerwca 2018 r. podczas Rodzinnego Pikniku Integracyjnego m.in. z zawodami dla dzieci, quizami, konkursami plastycznymi i ciekawymi pogadankami o bezpieczeństwie. Nie zabraknie także prezentów.

Prace idą pełną parą! Na bieżąco będziemy informować o postępach prac. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.
« 3 z 3 »