Kilka dni temu zima obsypała nasz przedszkolny ogród śniegiem, zapraszając tym samym dzieci z grupy „Smerfy” do wspólnych zabaw. Zmiany klimatu powodują, że śnieg staje się u nas rzadkością. Tym więcej radości, kiedy okazało się, że śnieżny puch można lepić i tworzyć z niego różne kształty. Powstały śniegowe kule, które trafiały do celu wyznaczonego na drzewie. Wesoła zabawa śnieżkami wywołała dużo pozytywnych emocji i uśmiechu, zwłaszcza, że odbywała się w myśl zasady ,,nie czyń drugiemu co tobie niemiłe”. Śniegowe bałwanki ulepione przez dzieci uśmiechają się do wszystkich, przypominając o spędzonych radośnie chwilach.
„Smerfy” miały też okazję przyjrzeć się miejskiemu lodowisku. Z jego atrakcji wiele dzieci już korzystało, a dla pozostałych była to zachęta do nauki jazdy na łyżwach. Wrócą tu wkrótce ze swoimi rodzicami.
Cieszmy się urokami zimy, bo za progiem wiosna.

« 2 z 2 »