W tym dniu wspólnie z przedszkolakami odkrywaliśmy tajemnice wody, jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin, a zajęcia edukacyjne połączone były ze świetną zabawą.

Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały się wielu informacji i ciekawostek na temat wody. Dzieci uczestniczyły w ciekawych eksperymentach i doświadczeniach z wodą. Przedszkolaki wieloma zmysłami poznawały jej różne właściwości tj.  smak, zapach, kolor oraz co pływa w wodzie?, a co tonie? Poznały różne sposoby wykorzystania wody i dowiedziały się w jaki sposób, podczas codziennych czynności oszczędzać wodę.

Światowy Dzień Wody był okazją, by uświadomić dzieciom, że woda daje człowiekowi nie tylko zdrowie, życie i ochłodę, ale też dużo radości. Przedszkolaki wiedzą już, że woda jest niezbędnym źródłem do życia i należy o nią dbać!