Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.

Na wielkie narodowe sadzenie drzew w roku poprzedzającym stulecie istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali milion sadzonek.

Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMy.

Na początku dzieci poinformowane zostały jak należy posadzić drzewko oraz jak o nie dbać, a następnie przy pomocy wychowawczyń przystąpiły do sadzenia drzewek.

Sadzonki do Miejskiego Przedszkola nr 1 trafiły z Nadleśnictwa w Rajgrodzie, które w ramach piątej edycji akcji #sadziMY rozdysponowało sadzonki świerka  oraz brzozy.

Celem akcji #sadziMy” jest jednoczenie wszystkich wokół przyrody. Inicjatywa ma uświadomić społeczeństwu, że las jest wspólnym dobrem, z którego korzystamy, dlatego wszyscy powinniśmy wspólnie o niego zadbać, razem go chronić i pielęgnować.

Mamy nadzieję, że udział w tego typu akcjach uświadomi wszystkim jak istotną rolę pełnią drzewa w naszym codziennym życiu.