„ No, bo my lubimy bajki,
wtedy, kiedy jest nam źle.
My lubimy takie bajki,
które dobrze kończą się”.

Książka rozwija dziecięca fantazję, pamięć ,wzbogaca słownictwo. Bajki rozweselają, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy „Muchomorki” wyruszyły w podróż do krainy baśni. Przedszkolaki miały możliwość przypomnienia a także poznania najpiękniejszych bajek   i baśni. Każda z nich, była wyjściem do poruszenia ważnych tematów, związanych    z wartościami, bezpieczeństwem, uczuciami. W trakcie tego niezwykłego tygodnia dzieci mogły wcielić się w rolę bajkowych bohaterów. Bawiły się doskonale. Przedszkolaki wykazały się znajomością tytułów, bohaterów i rekwizytów bajkowych. Dzieci zamieniły się w prawdziwych aktorów teatrzyku.. „Bajkowy Tydzień” był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.

« 1 z 2 »