W piątek 18 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu Ratownika pana Mariusza Ruchlewicza – Tatę Dominiki z grupy „Smerfy”.

Dzieci miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji  na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy). Następnie z wielką uwagą przedszkolaki przyglądały się jak pan ratownik instruował jak poprawnie wykonać sztuczne oddychanie i pośredni masaż serca na ochotniku – Filipku. Dzieci przypomniały i utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych.  Ratownik  uświadomił dzieciom jak ważna jest znajomość własnego nazwiska i imienia oraz adresu zamieszkania.

Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

DZIĘKUJEMY PANIE MARIUSZU !

To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.