26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. We wszystkich grupach w przedszkolu zorganizowaliśmy nietypowe zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie dinozaurów. Wśród działań podejmowanych w tym dniu były zabawy w paleontologów,    co rozbudziło   w przedszkolakach fascynację odkrywania i dociekania zaistniałych dawniej zdarzeń. Ciekawe zajęcia z wykorzystaniem planszy, książek, historyjek obrazkowych   czy zdjęć,  zachęcały również do poznawania  sposobu narodzin oraz wyginięcia dinozaurów z naszej planety.

Dzień Dinozaura upłynął na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci i kształtowania właściwych postaw.