„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
Namalują wszystko to, co chcę!”

Każde dziecko kiedyś rozpoczyna swoją przygodę z kolorowymi kredkami. Rysowanie rozwija wyobraźnię, zachęca najmłodszych do zabawy oraz towarzyszy im przez cały okres nauki i zabawy. Rysowanie to wielka frajda, ważny trening dla małego dziecka. Do tego uczy twórczego myślenia. Za pomocą kredki dzieci mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą.
      W naszym przedszkolu świętowaliśmy „Dzień Kredki”. Celem zabawy było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grupy, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. Przedszkolaki słuchały opowiadań, których bohaterami były kredki, poznały ich rodzaje oraz obejrzały krótki film o tym, jak są zrobione. Kredki wykorzystaliśmy nie tylko do rysowania i kolorowana, ale również do zabaw matematycznych, rytmicznych oraz ruchowych. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień! Przebiegł w atmosferze zabawy, uśmiechów i życzliwości.