„BAJECZKI, KSIĄŻECZKI

Kolorowe strony i ładna okładka
    przyjaciółmi dzieci pragną być.
    Chcą, by o nie dbano, a to rzecz niełatwa.
    Pomagają dzieciom uczyć się.
Bajeczki, książeczki kolorowe są
    na półkach, regałach, czytane być chcą.
    Tu książkę, księżniczka, czarownica zła,
    a Pinokio mały długi nos znów ma
Kiedy jest mi smutno zawsze rozweselą,
    o różnych przygodach mówią nam.
    Poznać byśmy chcieli całą bibliotekę.
O moje książeczki zawsze dbam.

KSIĄŻKI PRZECZYTANE PO RAZ PIERWSZY W DZIECIŃSTWIE ZAPADAJĄ GŁĘBOKO W PAMIĘĆ I ZOSTAJĄ Z NAMI PRZEZ CAŁE DOROSŁE ŻYCIE

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, to święto, które obchodzimy 2 kwietnia. W tym dniu urodził się duński baśniopisarz Hans Christian Andersen. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania literatury pięknej i grafiki dla młodego czytelnika. To święto ma skierować naszą uwagę na zawartość biblioteczki naszych dzieci oraz wspierać czytelnictwo wśród najmłodszych.

„Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku uczy je myślenia, rozwija język, pamięć, wyobraźnię, buduje i umacnia więź pomiędzy nim a jego rodzicem. Zapewnia też dziecku emocjonalny rozwój, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka.”

Dzień Książki to niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z dziećmi o ich ulubionych bohaterach książkowych, a także przypomnieć o co prosi nas książka.

PROŚBA KSIĄŻKI DO DZIECI

” Chcę być zawsze czysta i ładna.
Dotykaj mnie tylko czystymi rękami.
Nie czytaj przy jedzeniu bo mnie pobrudzisz.
Nie przełamuj mi grzbietu
Używaj zakładki.
Nie śliń palca gdy przewracasz moje kartki.
Nie zaginaj moich rogów.
Nie pisz i nie rysuj po moich kartkach.
Nie lubię spać na podłodze-odłóż mnie na półkę.
Zaprzyjaźnij się ze mną a pokażę ci cały świat i nauczę wielu rzeczy.”

„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” CZYTAJMY I MY !