14 marca 2024 r.  w naszym przedszkolu odbył się Międzynarodowy  Dzień Matematyki. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach matematycznych, które są fundamentem logicznego myślenia, ale przede wszystkim bawią, uczą i rozwijają.  Zachęcają do wspólnych poszukiwań i rozwiązań, inspirują do podejmowania nowych i coraz trudniejszych wyzwań. Dzieci brały udział w zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych, m.in przeliczały elementy, doskonaliły orientację przestrzenną, rozpoznawały figury geometryczne i cyfry, dodawały i odejmowały, rozwiązywały zadania tekstowe, układały rytmy, rozwiązywały matematyczne sudoku. Do zabaw wykorzystano między innymi  wielobarwny wiatrak matematyczny, klocki „Dary Froebela”  i maty do kodowania, które dostarczają wrażeń na kilku poziomach: pobudzają wyobraźnię, budują emocje, wyzwalają energię. Uczą współpracy i działania w grupie. Stanowią  metodą wyrażania własnej ekspresji i odreagowania napięć, a przede wszystkim są świetną zabawą. Sprawiają, że matematyka jest prosta!