5 listopada obchodzimy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa, ponieważ jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Dzień ten jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

Z tej okazji dzieci wyruszyły do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebrały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Odgadywały zagadki związane ze znanymi postaciami z bajek. Na chwilę mogły też zamienić się w Kopciuszka, który oddziela ziarenka grochu od fasoli czy też wcielić się w postać Śnieżki zjadając jabłko. 

Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

« 1 z 2 »