,,Nie musisz mieć przyjaciół stu, nie musisz mieć dziesięciu, wystarczy byś jednego miał, a to już wielkie szczęście. Przyjaciel to jest taki ktoś, kto zawsze cię zrozumie, gdy dobrze jest – to cieszy się, gdy źle – pocieszyć umie. Przyjaciel to jest taki ktoś, kto nigdy nie zawiedzie, a poznasz go, bo z tobą jest – gdy coś się nie powiedzie.”

Chcąc przybliżyć dzieciom wartość przyjaźni w życiu człowieka 14.02.2022r. w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Przyjaźni”. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czerwono. Były konkursy, zagadki, zabawy przy muzyce oraz rozmowy o tym „Jaki powinien być prawdziwy przyjaciel”. Młodsze przedszkolaki wykonały serduszka przyjaźni, które wręczyły swoim przyjaciołom; dzieci z grupy „Smerfy” obdarowały serduszkami pracowników przedszkola. Pięciolatki wykonały wspólną pracę plastyczną – drzewko przyjaźni. Nie zabrakło również słodkości w kształcie serca.
Wszystkim ten dzień bardzo się podobał – szkoda, że jest tylko raz w roku.
Mamy nadzieję, że przyjaźnie zawarte w przedszkolu będą trwały latami…