ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony 4 października jednoczy wszystkich miłośników zwierząt na całym świecie. W naszym przedszkolu obchodziliśmy go cały tydzień. Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubieńców, poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Dowiedziały się też, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Odbywały się również rozmowy na temat bezdomnych zwierząt i sposobów udzielania im pomocy. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne związane z tematem.
W piątek 8 października na zakończenie, dzieci przyszły do przedszkola przebrane za ulubione zwierzątko.

Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i są obok nas, również mają swoje prawa.