Rok 2018 to rok wyjątkowy, który przypomina nam radosny moment odzyskania niepodległości. To jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Jednym z działań, jakie zostały podjęte w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości, było zorganizowanie Przedszkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej w dniu 31 października 2018.W grupowym konkursie wzięły udział dzieci 4, 5 i 6-letnie. Głównym celem konkursu było kształtowanie miłości i przywiązania do ojczyzny, jej kultury i tradycji oraz uwrażliwienie na piękno pieśni patriotycznej. Dzieci prezentowały takie pieśni i piosenki, jak: „Przybyli Ułani”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „My Pierwsza Brygada”, „Rota”.Jury jednogłośnie przyznało wszystkim grupom przedszkolnym tylko pierwsze miejsca. Po rozdaniu nagród dzieci odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” .Mamy nadzieję, że ten dzień zapadnie w pamięci naszych „Małych Polaków”.