W ramach zajęć o tematyce „kosmicznej” nasze przedszkolaki w lutym poznały wiele nowych zagadnień  związanych        z tym tematem. W  tym tygodniu we wszystkich grupach przedszkolnych panowała bardzo „nieziemska” atmosfera. Dzieci gromadziły książki, ilustracje związane z Kosmosem: były to ilustracje planet, gwiazd, astronautów, lotów kosmicznych. Powstały kąciki ,,kosmicznych skarbów”. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest przestrzeń kosmiczna, kto to jest kosmonauta, jak wygląda rakieta kosmiczna, ile jest planet, jak wyglądają gwiazdy itp. Zdobywaliśmy wiedzę bawiąc się np. w „Gwiezdny deszcz”,  „Stan nieważkości” , „Lot na księżyc” itp. Tańczyliśmy przy piosenkach  o ufoludkach. W dniu urodzin  Mikołaja Kopernika (19 luty) dzieci poznały jego teorię, że to Ziemia krąży wokół Słońca, poznały Układ Słoneczny. Zastanawiały się też, czy ufoludki naprawdę istnieją i czy mogą do nas przylecieć swoimi statkami kosmicznymi. Wymyślały i rozmawiały w języku kosmitów,      przy tym było bardzo dużo śmiechu i radości.

Dzieci przejawiają zainteresowanie Kosmosem, więc ten tydzień bardzo im się podobał i inspirował do nowych zabaw.