W tym roku szkolnym  nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w edukacyjnym programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” . Program umożliwił utrwalenie oraz przyswojenie nowych wiadomości z zakresu ochrony środowiska, szacunku do otaczającej nas przyrody oraz zdrowego trybu życia. Zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

Wielokrotnie, korzystając ze sprzyjających warunków spacerowaliśmy po najbliższej okolicy. Obserwowaliśmy piękno otaczającej nas przyrody . Dzieci dowiedziały się jak dbać o naturę. Przedszkolaki przyswoiły podstawowe informacje o warzywach i owocach .  Dzieci nauczyły się dbania o środowisko i otaczający świat. Dowiedziały się jak segregować śmieci, poznały pojęcie recyklingu.  Dowiedziały się również,  jak ważny jest ruch i aktywność fizyczna w życiu człowieka .