„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.”

6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Przedszkolaki dobrze wiedziały w jakim kolorze święty Mikołaj ma płaszcz, więc od maluszków po starszaki każdy miał na sobie ubrania w odcieniach czerwonych. Na zajęciach  dzieci miały możliwość czerpać radość z kultywowanych tradycji związanych z odwiedzinami Świętego Mikołaja. Przedszkolaki wysłuchały opowiadań związanych z historią świętego gościa, uczestniczyły w zabawach ruchowych i tanecznych wzmacniających więzi w grupie, śpiewały piosenki, wykonywały ciekawe prace plastyczne. Liczne zabawy przerwał dźwięk dzwonka  Świętego Mikołaja , który przyniósł worek ze słodkimi prezentami.

Niespodziankom tego dnia nie było końca. Odwiedził nas bowiem pan Burmistrz Miasta Grajewo w roli św. Mikołaja i wręczył przedszkolakom słodkie upominki oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia.

To był dzień pełen emocji i niespodzianek! Cieszymy się, że Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę  w przyszłym roku!