„Origami to czarodziejski świat, w którym każdy odkryje dla siebie radość  tworzenia.”     (Zulal Ayture-Sheele). 

W sobotę 7 marca w Szkole Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku po raz trzynasty został rozstrzygnięty Regionalny Konkurs „MISTRZ ORIGAMI”, w którym  po raz kolejny udział wzięły dzieci z naszego przedszkola.Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego  w Białymstoku i Białostocki Klub Polskiego Centrum Origami

Prace oceniane były  w trzech kategoriach:                                                               

Kategoria specjalna: „Jak bezpiecznie spędzam czas?” objęta honorowym patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku,Kategoria specjalna: „Bezpieczni na drodze” objęta honorowym patronatem Dyrektora WORD w Białymstoku i różne.                             

        Celem konkursu jest rozwijanie wrażliwości estetycznej i twórczej ekspresji dzieci, propagowanie sztuki orgiami jako kreatywnego sposobu spędzania czasu wolnego.

Miło nam poinformować, że z naszego przedszkola 2  dzieci zdobyło I i II miejsce, a  9 dzieci zostało laureatami tego konkursu .

GRATULUJEMY!!!!!!

I miejsce w kategorii„Bezpieczni na drodze”  zdobył Marcelek S. z grupy „Stokrotki”

II miejsce w kategorii ogólnej zajęła Martynka K. z grupy „Smerfy”

Tytuł laureata zdobyły:

– z grupy „Stokrotki” – Ania K., Agatka P., Ola N., Tomuś R., Antoś L.,

– z grupy „Smerfy” – Tosia M., Martynka P,  Zosia R. Oskarek W.

Wszyscy zostali obdarowani nagrodami.

Honorowym gościem podczas XIII Święta Origami była Megumi Osugi-Stępień, Dyrektor Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii w Polsce. Wystawa prezentowana będzie przez miesiąc.

Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.