Dnia 5 lutego  nasze przedszkolaki  wzięły udział w X Przeglądzie “Najmłodsi w Kolędzie  i Pastorałce”, który odbył się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. J. S. Bacha w Grajewie

Atmosfera podczas konkursu była radosna, ale i refleksyjna. Mali artyści prezentując najpiękniejsze kolędy i pastorałki pokazały wysoki poziom umiejętności wokalnych.  Oceniając występy dzieci Jury brało pod uwagę dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu i melodii, czystość i poprawność wykonania, ogólne wrażenie artystyczne.

Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno polskich kolęd i pastorałek oraz rozwijania umiejętności wokalnych dzieci.

Swoje talenty przed publicznością i komisją konkursową zaprezentowały dzieci    z grupy               „ Smerfy”. Gabryś zaśpiewał kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” , zespół ”Śpiewające Jedyneczki” zaprezentował pastorałkę „Czy słyszycie”.

Wyróżnienia X Przeglądu “Najmłodsi w Kolędzie i Pastorałce” otrzymali: Gabryś jako solista oraz zespół „ Śpiewające Jedyneczki”.

Występujący mali artyści zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki dzięki sponsorom: Stowarzyszenie Partita  i Intermarche Grajewo.

Podczas przerwy dzieci miały możliwość poznania pomieszczeń, w których odbywają się lekcje gry na instrumentach. Wysłuchały przygotowanych utworów muzycznych granych na wiolonczeli, pianinie , flecie poprzecznym. Dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie.

Uczestnikom wspólnego kolędowania serdecznie gratulujemy .