„Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym,
że dziecko to także człowiek, tyle, że jeszcze mały.”

W dniu 20 listopada
obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”.

Z tej okazji w naszym przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych  przez cały tydzień odbywały się zajęcia dotyczące Praw Dziecka. Miały  one na celu kształtowanie świadomości dzieci w zakresie znajomości praw dziecka oraz konieczności ich przestrzegania przez dorosłych i dzieci. Na zakończenie tygodnia w piątek 22 listopada odbyła się uroczystość ph.  „NASZE PRAWA WAŻNA SPRAWA”. Gościem honorowym był Król Maciuś I. Wszystkie nasze przedszkolaki czuły się wyjątkowo. Ważności dodawały  im korony.

Dzieci spotkały się, aby móc porozmawiać o swoich prawach, integrować się z kolegami i koleżankami z innych grup, bawiąc się i tańcząc. Dzień ten miał wielkie znaczenie dla przedszkolaków. Dzięki niemu uświadomiły sobie, jak ważne są ich prawa. Mimo, iż są mali trzeba je szanować i kochać.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości.

« 1 z 2 »