7 listopada 2018r. w naszym przedszkolu przeprowadziliśmy pogadankę na temat „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą?”, w której uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Podczas zajęć przedszkolaki poznawały znaczenie słów: patriota, czym jest patriotyzm, wolność, niepodległość, a także przypomniały sobie, co to znaczy, że są Polakami. Wspólnie zastanawiały się, kogo można nazwać małym patriotą, pokazywały Polskę na mapie i mówiły, z czym kojarzy im się nasz kraj. Utrwaliły poznane wcześniej barwy i symbole narodowe . Obejrzały film edukacyjny o symbolach Polski. Dowiedziały się, kto był twórcą hymnu i kiedy możemy go usłyszeć. Na koniec dzieci odśpiewały hymn ,zachowując odpowiednią postawę podczas śpiewania.To była wyjątkowa przedszkolna lekcja patriotyzmu, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.