Wielkie wydarzenie

Lukrowane na choince
wspólnie powiesimy
.

Kierując się przesłaniem, że święta bez pierniczków –  to święta stracone,   nasze przedszkole postanowiło zadość uczynić tej tradycji. W piątek 11 grudnia w całej placówce unosił się zapach korzennych przypraw. Przedszkolaki ze wszystkich grup w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia piekły pierniczki. Dzieci odpowiednio się przygotowały: zadbały o czyste rączki i założyły fartuszki. Poznały też składniki oraz sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Pan Mirek przygotował ciasto. Gdy wszystko było gotowe – dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy: z pomocą Pań lub same wałkowały ciasto, wykrawały różne kształty ciasteczek. Efektem pracy były pełne blaszki pierniczków, które w kuchni piekąc się w piekarniku pod czujnym okiem kucharzy, nabierały złocistego koloru. Zabawa była naprawdę świetna, a zachwycone dzieci nie mogą się już doczekać, by spróbować własnych wypieków. Pierniczki z życzeniami spakowane w małe paczuszki i samodzielnie ozdobione, będą ciekawą i smaczną dekoracją stołu wigilijnego lub choinki w domach wszystkich dzieci.

« 1 z 2 »