W pierwszym tygodniu maja w naszym przedszkolu realizowana była tematyka „Piękna nasza Polska cała”. Swoją podróż po Polsce rozpoczęliśmy od poznania stolicy naszego kraju –Warszawy. Dzieci poznały również inne regiony naszego kraju, stroje ludowe i sztukę ludową. Zapoznały się z historią Polski. Z zainteresowaniem słuchały polskich legend. Przedszkolaki utrwaliły symbole Polski i Grajewa. Przypomniały sobie słowa i melodię hymnu Polski. Tworzyły ciekawe prace plastyczne związane z Polską, wykonały flagi do kącika patriotycznego w sali. Przedszkolakom bardzo podobały się podróże po Polsce. Szkoda tylko, że nasze podróże były tylko podróżami palcem po mapie.
Celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie wiadomości na temat naszych symboli narodowych.

« 1 z 2 »