Scenariusz „Pieniądze mamy, więc do sklepu się wybieramy” został nagrodzony przez Narodowy Bank Polski w Konkursie na najlepszy scenariusz i realizację zajęć edukacyjnych pt. „Zanim wydam…O finansach w przedszkolach i szkołach”. Zamysłem Narodowego Banku Polskiego jest promowanie działań wprowadzających elementy edukacji finansowej od najmłodszych lat, a także kształtujących pozytywne postawy związane z zarządzaniem finansami.

Cele nagrodzonego scenariusza to budzenie i aktywizowanie ciekawości oraz aktywności poznawczej dziecka, wzbogacanie dziecięcego słownictwa o pojęcia związane z pieniędzmi ,kształtowanie umiejętności posługiwania się pieniędzmi, rozwijanie umiejętności posługiwania się cyframi oznaczającymi nominały  monet.

Podczas zajęć zrealizowanych o nagrodzony scenariusz w dn. 24.03.2022r.  przedszkolaki rozwiązywały zagadki i zadania związane z edukacją finansową w trakcie opowieści ruchowej, wybrały się na zakupy do sklepu, realizowały zadania w kącikach zabawowo-zadaniowych, pracowały z ozobotem, kształtowały umiejętności kodowania informacji przy pomocy  sekwencyjnych kodów kolorów. Poszukiwały  odpowiedzi na pytania:Skąd ludzie mają pieniądze? Dlaczego trzeba pracować? Jakie prace wykonują ludzie w celu zarobienia pieniędzy? Zachęcone,  wypowiadały się, w jaki sposób planują w przyszłości zarabiać pieniądze. Zajęcia odbyły się w atmosferze zabawy, współpracy, z wykorzystaniem technik multimedialnych w edukacji. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał upominek.

Zajęcia były zrealizowane w ramach programu edukacji ekonomicznej NBP.

#programyNBP #konkursyNBP #NBP #Edukacja

www.nbp.pl/konkursy    www.nbp.pl/edukacja