21 marca dzieci powitały nową porę roku – Wiosnę. Aby przyspieszyć jej nadejście przedszkolaki przygotowywały się już od dawna: założyły zielony ogródek w każdej przedszkolnej sali, w którym siały, sadziły roślinki i obserwowały ich wzrost. Uroczystość powitania wiosny świętowały cały tydzień. Przedszkolne sale zamieniły się w wielką barwną łąkę, pełną kwiatów. Przedszkolaki piosenkami, zabawami oraz tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu zimy, której symbolem jest kukła Marzanny. Wszystkie dzieci z entuzjazmem i zaangażowaniem rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych, malowały wiosenne plakaty.
Pani Wiosna, która do nas przyszła była zachwycona. Mamy nadzieję, że zostanie z nami na dobre dając nam wszystkim, słoneczne i ciepłe dni oraz zazieleni drzewa i trawy.
Wiosenna atmosfera udzieliła się wszystkim a radosne nastroje będą nam towarzyszyły jeszcze przez długi czas.